Brak wyników

Forum ekspertów

28 maja 2024

Obroża Foresto dla psa VS inne obroże - dlaczego Foresto jest najlepszym wyborem dla twojego pupila?
Artykuł Partnera, Artykuł Zewnętrzny

0 62

Obroża dla psa Foresto jest jednym z najpopularniejszych środków przeciw pchłom i kleszczom dostępnych na rynku. Opiekunowie bardzo chętnie po nią sięgają, a większość z nich zabezpiecza w ten sposób swoje zwierzaki już od kilku lat. Co sprawia, że Foresto dla psa cieszy się tak dużym zaufaniem wśród właścicieli czworonogów?

Foresto to obroża dla psa o najdłuższym czasie działania

Pierwszą rzeczą, która wyróżnia obrożę Foresto dla psa spośród innych obroży przeciwkleszczowych dostępnych na rynku jest wyjątkowo długi czas działania. Większość obroży na pchły i kleszcze zapewnia od miesiąca do czterech miesięcy ochrony. W przypadku Foresto jest to nawet osiem miesięcy zabezpieczenia przed pasożytami zewnętrznymi. Taki wynik sprawia, że obroża Foresto dla psa plasuje się na pierwszym miejscu wśród preparatów o najdłuższym czasie działania.

Długi okres ochronny sprawia również, że obroża Foresto jest opłacalna dla naszego portfela. Jednorazowy wydatek rzędu 120 złotych raz na osiem miesięcy sprawia, że jest to jedna z najbardziej ekonomicznych form zabezpieczenia psa przed pasożytami zewnętrznymi.

Foresto to obroża dla psów bez zapachu

Wiele obroży przeciwkleszczowych wydziela intensywny zapach, co może stanowić problem zarówno dla wrażliwego nosa psa, jak i dla wielu opiekunów. Obroża Foresto jest całkowicie bezzapachowa, dzięki czemu łatwo można zapomnieć o jej istnieniu. W przeciwieństwie do wielu innych obroży nie zostawia również charakterystycznego białego osadu na sierści zwierzęcia.

Wodoodporna obroża przeciw kleszczom dla psa

Kolejnym wyróżnikiem obroży Foresto jest jej wodoodporność. W wielu wypadkach stosowanie obroży przeciw pchłom i kleszczom wiąże się z rezygnacją z aktywności wodnej i regularnych kąpieli psa. W przypadku Foresto nie ma takiego problemu. Psiak bez problemu może pływać w zbiornikach wodnych, a nawet być kąpany z użyciem szamponu i nie wpływa to na długość okresu ochrony.

Obroża Foresto - nie tylko na pchły i kleszcze

Co równie ciekawe, substancje czynne zastosowane w obroży Foresto nie tylko zabijają pchły i kleszcze, gdy te wejdą w kontakt ze skórą czworonoga. Pełnią również istotną funkcję odstraszającą, dzięki której pies noszący obrożę ma mniejsze ryzyko kontaktu z pasożytem zewnętrznym. Co równie istotne, działanie odstraszające nie dotyczy jednak wyłącznie pcheł i kleszczy, ale również komarów i muchówek, dzięki czemu nasz pupil jest dodatkowo chroniony przed bolesnymi ugryzieniami owadów oraz chorobami, które mogą się z nimi wiązać. 

Dlaczego warto wybrać obrożę zamiast innych metod zabezpieczania psa przed kleszczami?

Wybór obroży przeciwkleszczowej zamiast innych metod zabezpieczania psa przed kleszczami ma wiele korzyści, które sprawiają, że jest to jedno z najbardziej efektywnych i wygodnych rozwiązań dla właścicieli psów. Przede wszystkim obroża zapewnia stałą i długotrwałą ochronę, eliminując potrzebę regularnego podawania tabletek lub aplikacji kropli. To znacznie zmniejsza ryzyko zapomnienia o kolejnym zabiegu, co może się zdarzyć w przypadku innych metod. Dodatkowo, obroża działa nieprzerwanie, co jest szczególnie ważne w sezonie kleszczowym, gdy ryzyko zakażenia jest największe. W przeciwieństwie do tabletek, obroża działa miejscowo, co zmniejsza ryzyko potencjalnych skutków ubocznych, takich jak problemy żołądkowe, które mogą wystąpić przy doustnych środkach. Obroże są również bardziej odporne na zmywanie w porównaniu do kropli, które mogą tracić skuteczność po kąpieli lub pływaniu. Dzięki tym cechom, obroża przeciwkleszczowa stanowi wygodne, skuteczne i długotrwałe rozwiązanie, które może zapewnić psu ochronę przez cały sezon aktywności kleszczy.

Przypisy